صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/09/06
 
 
خوشه های گردشگری استان خوزستان به یک سرمایه تبدیل شود

1395/10/25
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر تبدیل خوشه های گردشگری استان خوزستان به یک سرمایه تاکید کرد.

زهرا احمدی پور روز جمعه در حاشیه بازدید از مناطق گردشگری خرمشهر در جمع اصحاب رسانه، گردشگری خوزستان را یک مجموعه ترکیبی متاثر از دفاع مقدس، ویژگی های طبیعی و تاریخی عنوان کرد و گفت:گردشگری دفاع مقدس مجموعه ای جداگانه ای از گردشگری طبیعی و تاریخی در استان خوزستان است و باید به یک سرمایه گذاری مناسبی در این بخش تبدیل شود.
وی با بیان اینکه خوشه های گردشگری استان خوزستان با ابعاد مختلف و به انضمام گردشگری دفاع مقدس باید شکل بگیرد گفت:خوشه های گردشگری استان خوزستان با ابعاد مختلف به انضمام گردشگری دفاع مقدس باید شکل گرفته و در اولویت کاری قرار گیرد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: لازم است که در قالب یک برنامه مشترک با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان خوشه های گردشگری در این استان در سال 96 عملیاتی شود.
احمدی پور، در پاسخ به اینکه اعتباری برای طرح مشترک وجود دارد، گفت: تا زمانی که برنامه های مشخص نشده نمی توان اعتباری را برای آن پیش بینی کرد و تنها کاری که می توان آن را انجام داد، هم افزایی است.
وی در ادامه گفت: قاعدتا وقتی کار به صورت موازی پیش می رود هم افزایی نخواهد داشت در صورتی که ظرفیت گردشگری در استان خوزستان در کنار ویژگی های طبیعی، تاریخی ، گردشگری دفاع مقدس یک مجموعه به هم پیوسته ای دارد.
احمدی پور افزود: به هر حال ویژگی های طبیعی، منابع آبی و خشکی که در استان خوزستان وجود دارد همه اینها کمک می کند که ظرفیت مناسبی برای گردشگری در استان خوزستان فراهم شود.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روز جمعه در سفر به شهرهای آبادان و خرمشهر ضمن ادای احترام به شهدای شلمچه و شهدای غواص، از مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر، موزه جنگ بندر و دریانوردی خرمشهر، جاذبه های گردشگری آبی و مضیف حاج عبدالله در جزیره مینو دیدن کرد.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.