صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/09/06
 
 
برگزیدگان نخستین دوره جایزه ادبی اروند در آبادان معرفی و تجلیل شدند

1395/11/04
نخستین دوره جشنواره کشوری 'جایزه ادبی اروند' شامگاه دوشنبه با معرفی برگزیدگان این جشنواره در آبادان به کار خود پایان داد.

آیین اختتامیه نخستین دوره جایزه ادبی اروند با موضوع ' داستان' شامگاه دوشنبه با حضور جمعی از هنرمندان و هنردوستان منطقه آزاد اروند، در تالار مهر آبادان برگزار شد.
این جشنواره با کمک ' سازمان منطقه آزاد اروند، موزه هنرهای معاصر آبادان، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان و شهرداری آبادان' برگزار شد.
محمدرضا زمانی دبیر نخستین جایزه ادبی اروند در این آیین با تشریح روند برگزاری این جشنواره گفت:این جشنواره در دو بخش بزرگسالان و استعداد یابی نوجوانان برگزار شد که در مجموع، 473 اثر به دبیرخانه رسید.
وی اضافه کرد:از مجموع آثار رسیده به جشنواره، 369 اثر به بخش بزرگسالان و 104 اثر به بخش استعدادیابی نوجوانان رسید که بیشتر آثار رسیده با محور 'داستان نویسی' از استان های خوزستان، خراسان، فارس، بوشهر و اصفهان ارسال شده بود.
زماین گفت:در بخش بزرگسالان این جشنواره، 53 درصد ارسال کنندگان آثار را آقایان و مابقی را خانم ها و در بخش استعدادیابی نوجوانان نیز، 60 درصد صاحبان آثار را خانم ها و 40 درصد را آقایان تشکیل دادند.
وی اضافه کرد:7 داستان ارسال شده به این جشنواره از سوی هیات داوران غیرقابل بررسی شناخته شد.
بر اساس رای و نظر هیات داوران جشنواره، 21 اثر در بخش بزرگسالان و 14 اثر در بخش استعدادیابی نوجوانان به بخش نهایی راه یافت.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.