صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/23
 
 
آغاز به کار رصدخانه فرهنگی اجتماعی استان اصفهان

1396/02/10
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با اشاره به پیشگامی اصفهان در تحول مسائل فرهنگی کشور گفت: رصدخانه فرهنگی اجتماعی اصفهان مانند چشم تیزبین وضعیت فرهنگی استان را پایش می‌کند و نتیجه آن را در شورای فرهنگ عمومی استان ارائه می‌کند.

حجت‌الاسلام سید حسین شاه‌مرادی پیش از ظهر امروز در آیین آغاز به کار رصدخانه فرهنگی اجتماعی استان اصفهان اظهار داشت: ما نسبت به مسائل فرهنگی به دلیل عدم اطلاعات درست و آمایش صحیح تصمیم درست نمی‌گیریم یکی از وظایفی که شورای فرهنگ عمومی کشور مصوب کرد، بحث رصد و فهم درست مسائل فرهنگی استان‌ها بود و قبل از آنکه بخواهد تصمیم بگیرد و اقدام کند، درستی اطلاعات را بررسی کند.
وی با بیان اینکه اطلاعات غلط نسبت به مسائل اجتماعی و فرهنگی تبعات و آسیب‌‌های زیادی برای جامعه به همراه دارد، افزود: اصفهان همیشه در تحول مسائل فرهنگی پیش‌قدم بوده و تصمیم ایجاد رصدخانه فرهنگی اجتماعی استان اصفهان در زمان مدیریت قبلی ارشاد اصفهان با همکاری شهرداری گرفته شده ‌که تشکیل این رصدخانه نیازمند همدلی و همراهی همه دستگاه‌های فرهنگی است و همه موظف هستند که پای‌کار بیایند و این رصد را به نتیجه برسانند.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با بیان اینکه این رصدخانه مانند چشم تیزبین وضعیت فرهنگی استان را پایش می‌کند و نتیجه آن در شورای فرهنگ عمومی ارائه می‌شود، تصریح کرد: امیدواریم این رصدخانه الگویی برای دیگر استان‌های کشور باشد.
در این آیین از کتاب "شناسنامه فرهنگی اجتماعی محلات شهر اصفهان" با حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیرکل صداوسیمای اصفهان و شهردار اصفهان رونمایی شد.
همچنین در این آیین با حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور حکم فعالیت مدیرکل صداوسیمای اصفهان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، شهردار اصفهان، فرمانده انتظامی استان، فرمانده سپاه صاحب‌الزمان استان، مدیر سازمان برنامه‌وبودجه، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان در رصدخانه فرهنگی استان اصفهان ابلاغ شد.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.