صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/01
 
 
سه فناوری در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان رونمایی شد

1397/02/27
با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و استاندار اصفهان سه فناوری شرکت‌ها و موسسات شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، این محصولات شامل دستگاه لایه‌نشانی پوشش‌های فوق سخت به روش پی وی دی (PVD)، دستگاه شبیه‌ساز پرواز چیتا و نانو پودر اکسید ایتریم است که در صنایع مختلف کاربرد دارد.

دستگاه لایه‌نشانی پوشش‌های فوق سخت به روش پی وی دی (PVD) عمر محصولات صنعتی که از لایه پوششی پی وی دی استفاده می‌کنند را افزایش داده و قادر به ایجاد محدوده وسیعی از پوشش‌های فوق سخت و روان‌ساز جامد روی قطعات مختلف صنعتی است.

دستگاه شبیه‌ساز چیتا نیز دارای اتاقکی با امکان دوران ۳۶۰ درجه است که در صنعت بازی‌های رایانه‌ای و سرگرمی کاربرد دارد.

نانو پودر اکسید ایتریم نیز در ساخت لیزر، سرامیک‌های شفاف و صنایع رنگ، نسوزها و تولید آهن و فولاد کاربرد دارد که تولید این ماده به عنوان یکی از لبه‌های فناوری تولید سرامیک‌های شفاف از اهمیت زیادی برخوردار است، به همین دلیل با تولید این محصول در داخل کشور، علاوه بر بومی‌سازی فرآیند تولید و برطرف شدن نیاز کشور، برخی از مشکلات تهیه آن از قبیل تحریم و واسطه‌ها برطرف می‌شود.

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان سازمانی مستقل با هدف توسعه مبتنی بر دانایی از طریق ایجاد مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در اصفهان، قطب اقتصادی و صنعتی ایران شکل گرفته است.

این سازمان به عنوان نخستین سازمان موسس مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در کشور، تلاش می‌کند تا با ایجاد بستری مناسب برای توسعه فعالیت شرکت‌های دانش‌‌بنیان، زمینه لازم را برای تجاری‌سازی دستاوردهای آن‌ها و جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی فراهم آورد.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.