صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/23
 
 
اصفهان: همایش ملی عبدالرزاق و عزالدین محمود کاشانی و عبدالصمد نطنزی

1397/03/17
همایش ملی عبدالرزاق کاشانی عزالدین محمود کاشانی و عبدالصمد نطنزی آبان امسال در دانشگاه کاشان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان؛ رئیس مرکز پژوهشی کاشان شناسی دانشگاه کاشان با بیان اینکه علاقمندان و نویسندگان می توانند چکیده مقالات خود را تا اول مرداد و اصل مقالات را تا اول شهریور امسال به دبیرخانه این همایش ارسال کنند گفت: محققان و نویسنگان می توانند مقالات خود را با موضوع محورهای زندگی، آثار و اندیشه های عبدالرزاق کاشانی، عزالدین محمود کاشانی و عبدالصمد نطنزی، نقش عبدالرزاق کاشانی در بسط و گسترش عرفان اسلامی، به ویژه عرفان نظری ابن عربی، نقش عبدالرزاق کاشانی در تلفیق عرفان نظری و عملی، بررسی تطبیقی آراء و اندیشه های عبدالرزاق و عزالدین محمود کاشانی ارائه دهند.
محمد مشهدی نوش آبادی افزود: مقالات برتر همایش، پس از داوری در مجلات علمی و پژوهشی مطالعات و حدیث پژوهی و مجله تخصصی پژوهش نامه کاشان چاپ خواهد شد.

وی افزود :محورهای این همایش را زندگی، آثار و اندیشه های عبدالرزاق کاشانی، عزالدین محمود کاشانی و عبدالصمد نطنزی، نقش عبدالرزاق کاشانی در بسط و گسترش عرفان اسلامی، به ویژه عرفان نظری ابن عربی، نقش عبدالرزاق کاشانی در تلفیق عرفان نظری و عملی و بررسی تطبیقی آراء و اندیشه های عبدالرزاق و عزالدین محمود کاشانی است.

دبیر علمی همایش ملی عبدالرزاق کاشانی، عزالدین محمود کاشانی وعبدالصمد نطنزی نیز هدف از برگزاری این همایش را تجلیل از مفاخر و آشنایی کامل با این شخصیت های علمی عنوان کرد و افزود: این همایش به مناسبت هفتصدمین سالگرد وفات عبدالرزاق کاشانی و عزالدین محمود کاشانی با حضور جمعی از اندیشمندان و فرهیختگان برگزار می شود.

امیرحسین مدنی گفت: این همایش را روزهای 24-23 آبان امسال در دانشگاه کاشان و بقعه تاریخی عبدالصمد نطنزی در شهرستان نطنز برگزار می شود.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.