صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/09/06
 
 
خوزستان با کمبود بیش از هفت هزارمعلم روبه رو است

1397/04/30
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: استان خوزستان برای سال تحصیلی جدید، با کمبود هفت هزار و 200 معلم در مدارس روبه رو است.

محمد تقی زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:2 هزار و 800 معلم از این تعداد در سال تحصیلی در خوزستان بازنشسته خواهند شد.
وی گفت: برای حل مشکل کمبود نیروی معلم و اختصاص سهمیه ویژه استخدام دیروز با وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور دیدار کردم که هنوز نتیجه ای حاصل نشده است.
وی ادامه داد:همچنین مطالبات و راهکارهای پیشنهادی در خصوص حل چالش کمبود معلم در قالب نامه ای به رییس مجمع نمایندگان خوزستان برای پیگیری بعدی در مجلس شورای اسلامی ارسال شده است.
تقی زاده افزود: خوزستان با داشتن نزدیک به یک میلیون دانش آموز پس از استان های تهران و خراسان رضوی در رده سوم کشور از نظر جمعیت دانش آموزی قرار دارد و متاسفانه هیچ گونه تناسبی بین میزان نیروی انسانی اختصاص یافته به این استان و جمعیت دانش آموزی وجود ندارد.
وی در ادامه با اشاره به درخواست انتقالی معلمان از خوزستان بیان کرد: امسال حدود 6٠٠ معلم از خوزستان خارج خواهند شد که دلایل زیادی موجب انتقال معلمان از این استان است.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.