صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/01
 
 
رئیس بنیاد نخبگان اصفهان مطرح کرد: استفاده از ظرفیت مساجد در راستای کسب و کار‌های نو

1397/05/13
رئیس بنیاد نخبگان اصفهان در افتتاحیه رویداد کارآفرینی «هم نت برکت» با اشاره به محوریت مساجد در ایام دفاع مقدس گفت: همانطوری که در ایام جنگ هشت‌ساله‌ در همه زمینه‌ها پشتوانه نظام بود، اکنون نیز می‌تواند در جنگ اقتصادی پشتوانه و محور باشد.

شقایق حق‌جو رئیس بنیاد نخبگان اصفهان در آیین افتتاحیه رویداد کارآفرینی «هم نت برکت» در توضیح این طرح اظهار داشت: هم‌نت عبارت است از همکاری، مشکل‌گشایی، نوآوری و توانمندسازی؛ مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر تاکید ویژه‌ای بر مسائل اقتصادی داشته‌اند و این موضوع را می‌توان در نام‌گذاری و تعیین شعار‌های سال‌های اخیر مشاهده کرد و دیگر همه بر این مسئله واقف هستند که ما در معرض یک آسیب جدی اقتصادی هستیم.


وی مشکل اشتغال‌زایی را مهم‌تر از مشکلات اقتصادی دانست و ادامه داد: متأسفانه علی‌رغم اینکه بسیاری از شاخص‌های رشد و توسعه در کشور ما بهبود و ارتقا پیدا کرده است اما در زمینه اشتغال و کسب و کار مشکل داریم و آمار‌ها نشان می‌دهد که ایران تنها کشوری است که در آن تحصیل‌کردگان بیکار در آن از تحصیل‌نکردگان بیکار بیشتر است و یکی از مهم‌ترین دلایل آن ناکارآمدی نخبگان در ‌ایران است.


رئیس بنیاد نخبگان اصفهان مهارت‌های افراد را به ۲ بخش مهارت‌های نرم و مهارت‌های سخت تقسیم کرد و افزود: معمولا ایرانی‌ها در مهارتهای سخت مثل مهارتهای آکادمیک و تئوری در سطح بالایی قرار دارند اما در مهارت‌های نرم مثل توانایی برقراری ارتباط، توانایی کار گروهی و غیره مشکل دارند و این موضوع نخبگان را در کشور دچار ناکار‌آمدی می‌کند.


وی درباره طرح «هم‌نت برکت» توضیح داد: برای ایجاد یک شغل تازه باید یک مسئله و نیاز تازه مطرح و راه حلی نو و باارزش برای آن تعریف شود. در طرح هم‌نت برکت تلاش بر آن است که قاعده بازی در عرصه اقتصاد و چگونگی شناسایی و حل مسائل آموزش داده شود و این فعالیت‌ها با محوریت مسجد انجام خواهد شد چراکه همانگونه که مساجد در جنگ نظامی در همه زمینه‌ها پشتوانه نظام بودند اکنون باید در این جنگ اقتصادی پشتوانه و محلی باشند برای ایجاد اقتصاد اسلامی.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.