صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/01
 
 
تولید نمونه اولیه آدامس نیستاتین در دانشکده داروسازی اصفهان

1397/05/18
نمونه اولیه آدامس نیستاتین برای بیماران مبتلا به آفت دهانی در دانشکده داروسازی و علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان طراحی وساخته شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ دانش آموخته دکترای عمومی این دانشکده گفت: این طرح دارویی با راهنمایی ابوالفضل اصلانی از استادان این دانشکده به شماره طرح تحقیقاتی 394397 به ثبت رسیده است.

رامین عبداللهی، نستاتین را ماده موثره تولید این آدامس دارویی بیان کرد و افزود: این ماده تاثیر قابل توجهی برای درمان برفک های قارچی ایجاد شده در دهان بیماران دارد.

وی، ایجاد آفت های دهانی را در بیماران شیمی درمانی و استفاده کننده کورتون های دهانی شایع دانست و گفت: پیش ازاین بیماران مبتلا به برفک های دهانی از قطره های این دارو استفاده می کردند که زمان بهبود آن طولانی تر بود.

رامین عبدالهی، در دسترس بودن ، درمان سریعتر و رهش آهسته را از جمله ویژگی های این نمونه دارویی دانست و افزود: با تولید آدامس این دارو نه تنها زمان بهبود کوتاهتر و با تماس بیشتر با آفت دهانی سریعتر بیمار بهبود می یابد.

این دانش آموخته دکترای عمومی دانشکده داروسازی وعلوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: بیماران مبتلا به آفت دهانی با استفاده از آدامس نستاتین 60 میلی گرمی پس از یک هفته بهبود می یابند.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.