صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/09/06
 
 
طرح بازسازی مکانهای فرهنگی آبادان و خرمشهر در دست اجراست

1397/06/03
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با اعتباری بالغ بر 17 میلیارد ریال طرح بازسازی،نوسازی و مرمت مراکز فرهنگی و تاریخی شهرستان های آبادان و خرمشهر در حال اجراست.

سیدمرتضی نعمت زاده چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت : هم اکنون مرمت و بازسازی مسجد امام موسی بن جعفر (ع)، آرامستان ارامنه، آرامستان انگلیسی‌ها و کلیسای گاراپت مقدس در حال اجرا می باشد.
وی گفت:با توجه به لغو روادید ورود به محدوده سازمان منطقه آزاد اروند (آبادان و خرمشهر) آرامستان ارامنه و انگلیسی‌ها که از مناطق گردشگری و دیدنی منطقه محسوب می‌شود برای اولین بار مرمت می شوند.
نعمت زاده به بازسازی و مرمت همزمان مسجد امام موسی بن جعفر (ع) و کلیسای گاراپت مقدس آبادان اشاره کرد و گفت: همجواری مسجد و کلیسا در آبادان بیانگر زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان در کنار یکدیگر در این شهر است.
وی همچنین به بازسازی سینما شیرین آبادان و تبدیل آن به دومین موزه سینمایی کشور اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به قدمت سینما شیرین آبادان این مکان به محل نمایش فیلم های خاص و کارگاه ها آموزشی برای علاقه مندان به فعالیت های سینمایی در سراسر کشور تبدیل خواهد شد.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.