صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/04/26
 
 
رونمایی از چهار محصول فناورانه در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

1397/07/04
با حضور وزير ارتباطات و فناوری اطلاعات چهار محصول فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقيقاتي اصفهان رونمايي شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ این سامانه ها شامل فايروال وب ،نُهام ،صاپست و تحلیل رفتاری ترافیک است که با حضور محمد جواد آذر جهرمی به بهره برداری رسید.

رونمایی از چهار محصول فناورانه در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهانفايروال وب اشتراکی ساخته شرکت فنی مهندسی آینده‌سازان پردازش امن (آسپا) ، برنامه‌هاي کاربردي تحت وب است که با استقرار در کنار كارگزارهاي وب يك سازمان و تمركز بر روي ترافيك وب، حملات تحت وب را تشخيص داده و مانع از نفوذ هكرها به وب‌سايت‌ها مي‌شود.
این نوع دیواره آتش با تمرکز بر پیام‌هاي ارسالي در لايه کاربرد شبکه و پروتكل‌هاي مربوط به وب، حملاتي را كه از ديد فايروال‌هاي عادي و سيستم‌هاي تشخيص نفوذ در لايه‌هاي پايين‌تر پنهان مي‌مانند، تشخيص داده و عكس‌العمل مناسبي را در برابر آن‌ها اتخاذ مي‌كند.
سامانه نُهام محصول جدید شرکت مروارید پیام پرداز هم ، رای‌گیری الکترونیکِ امن راه دور را بر اساس پیشرفته‌ترین پروتکل‌های رمزنگاری و امنیتی فراهم می‌کند، همچنین پروتکل‌های امن به کار گرفته شده در نهام، علاوه بر افزودن ویژگی‌های کاربردی به فرآیند رای‌گیری سنتی، نهایت امنیت و اعتماد را برای رای‌دهندگان فراهم می‌آورد.
تامین محرمانگی آرا و وارسی‌پذیر بودن مراحل مختلف رای‌گیری از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های امنیتی نهام هستند.
سامانه صاپست هم ساخته شرکت ایده‌بنیان شریف است که امروز با حضور محمد جواد آذر جهرمی رونمایی شد.
این فناوری نوین، مبتنی بر رمز داده‌هاست که یک کد را جایگزین آدرس و نشانی مرسوم کرده و سپس، متقاضی تا پایان عمر، تنها از یک کد به عنوان نشانی استفاده خواهد کرد و معضل تغییر آدرس برای همیشه برطرف و تمام مرسولات پستی در آخرین نقطه‌ای که متقاضی حضور دارد، به وی تحویل داده خواهد شد.
همچنین در مواقع دلخواه، استفاده‌کنندگان می‌توانند آدرس خود را پنهان کرده و کد صاپست را جایگزین آن کنند.
رونمایی از چهار محصول فناورانه در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهانسامانه تحلیل رفتاری ترافیک(NBA) دیگر محصول نوآورانه بود که امروز رونمایی شد این سامانه با شناخت رفتار ترافیک شبکه در سطح عمیق (DPI)، رفتارهای غیرطبیعی رخ داده در شبکه (مثل حملات جدید) را تشخیص داده و هشدار می‌دهد که توسط شرکت پیام پرداز طراحی و ساخته شده است.
شناسایی حملات ناشناخته (zero-day) در ستون فقرات شبکه با کمترین هزینه، ایجاد امکانات لازم برای تطابق‌سنجی فعالیت کاربران با استانداردهای امنیتی در سطح لایه کاربرد، تولید نشانه‌های ترافیکی ارزشمند برای جرم‌شناسی، شناسایی حملات مانای پیشرفته (APT) با مجتمع‌سازی با SIEM ها جهت ایجاد SOC مدرن و ارائه امکانات لازم به تحلیلگران برای ایجاد چرخه‌ی شکار تهدیدات (Threat Hunting) از جمله قابلیت‌های این سامانه است.
در حاشیه این رونمایی، دستاوردهای شرکت های دانش بنیان حوزه ICT در بیست غرفه به نمایش گذاشته شده است.
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با ايجاد و بهره‌برداري از مراکز رشد و پارک‌‌های علم و فناوری وابسته به خود توانسته است با نقش‌آفرینی در اکوسيستم نوآوري و کارآفريني و ايجاد زيرساخت‌هاي لازم براي رشد و توسعه بيش از 500 واحد فناور، قدم‌هاي موثري را در راه توسعه اقتصادي كشور بردارد.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.