صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/01/25
 
 
اجرای طرح کتاب درمانی بانوان در کتابخانه تخصصی بانوان اصفهان

1397/07/25
طرح کتاب‌درمانی بانوان با هدف خودروان درمانی در کتابخانه تخصصی بانوان اصفهان اجرا می‌شود.

رییس اداره امور کتابخانه‌ها و سالن‌های مطالعه شهرداری اصفهان گفت: طرح مشاوره کتابخوانی و کتاب درمانی برای زنان با دو رویکرد ایجاد نقش پیش گیرانه و نقش کمک درمانگری آن برای زنان اجرا می‌شود.
طیبه فاطمی گفت: در این طرح مطالعه هدف نیست اما به طور غیرمستقیم در افزایش سرانه مطالعه دخالت دارد و از کتاب برای خوددرمانی استفاده می‌شود.
وی گفت: اولین همایش آشنایی با این طرح را احسان کاظمی روانشناس وروان‌درمانگر در کتابخانه مرکزی یا کتابخانه تخصصی بانوان، بانوسرای آفتاب اجرا می‌کند.
وی با بیان اینکه این طرح قابلیت اجرا برای هر دو گروه زنان و مردان را دارد گفت: دز کتاب درمانی موضوعاتی مانند پشیمانی، بی‌وفایی، دوست داشتن خود، خیانت و موارد روانشناسی جامعه مطرح می‌شود و افراد مخاطب این موضوعات در جلسات شرکت می‌کنند و این طرح در مدت زمانی سه تا چهار ماهه به صورت گروهی اجرا و بعد از آن طرح به صورت فردی اجرا می‌شود.
فاطمی افزود: موضوع مورد را ‌درمانگر مطرح می‌کند و یک کتاب‌شناس درباره همان موضوع کتاب‌های مربوطه را معرفی می‌کند و افراد بعد از مطالعه این کتاب‌ها در جلسات بعد به نقد کتاب و معرفی منابع بیشتر می‌پردازند.
وی گفت: با این روش به نوعی خوددرمانگری برای آنها اتفاق می‌افتد که این خوددرمانی می‌تواند مادام العمر باشد.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.