صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/23
 
 
پيگيري استقرار كريدور علم و فناوري یكي از فعاليت‌هاي اصلي استانداري اصفهان

1394/08/25

استاندار اصفهان در مراسم افتتاحيه بيست و يكمين نمايشگاه بين‌المللي كامپيوتر و اتوماسيون اداري (اتوكام ۲۰۱۵) با اشاره به برگزاري نمايشگاه‌هاي متعدد در استان اصفهان گفت: در حاليكه نمايشگاهاي متعدد در اصفهان برپا مي‌شود، استانداري اصفهان نگاه ويژه‌اي به نمايشگاه اتوكام امسال دارد.
زرگرپور دليل نگاه ويژه استانداري به نمايشگاه اتوكام اصفهان را كريدور علم و فناوري به عنوان محور توسعه استان دانست و گفت: از فعاليت‌هاي اصلي استانداري اصفهان، پيگيري استقرار اين كريدور است.
وي ادامه داد: به ‌جرات مي‌توان گفت در ۶ ماه اخير به اندازه ده سال در اين حوزه كار كرده‌ايم.
استاندار اصفهان اضافه كرد: از آنجايي كه در مبحث كريدور علم و فناوري، توجه به IT و ICT و اكولوژي محور اصلي است، به همين دليل پيگير تقويت اين صنعت هستيم.
وي دليل دوم توجه استانداري به نمايشگاه اتوكام را شروع عمليات طرح دولت الكترونيك در استان دانست و افزود: بسياري از معضلات زيست محيطي و آلودگي‌هايي كه در كلان شهر اصفهان با آن روبرو هستيم مي‌توان با دولت الكترونيك به حداقل رساند.
استاندار اصفهان ظرفيت‌هاي اصفهان در حوزه فناوري اطلاعات را بالا ارزيابي و اظهار كرد: دليل سوم اهميت نمايشگاه اتوكام امسال همين موضوع است و بايد به ‌كارگيري اين ظرفيت‌ها در دستور كار باشد و استانداري نيز به اين مقوله اهميت بالايي مي‌دهد،زيرا فناوري اطلاعات، صنعتي تحول‌ساز و جريان‌ساز در ابعاد اقتصادي و اجتماعي است.
در اين نمايشگاه شركتهاي دانش‌بنيان آلا، داده گستر خط روشن، ايده پردازان آموزش، آيينه ايرانيان و سپانو، مستقر در شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان حضور دارند.
بيست و يكمين نمايشگاه بين‌المللي كامپيوتر و اتوماسيون اداري (اتوكام ۲۰۱۵) از روز سه شنبه ۱۹ آبان‌ماه جاري آغاز و تا شنبه ۲۳ آبان‌ماه برگزار شد.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.