صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/09/06
 
 
عملیات اجرایی ساخت نخستین تالار نمایش آبادان آغاز شد

1395/03/03
ساخت نخستین تالار نمایش آبادان به همت سازمان منطقه آزاد اروند و همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شامگاه یکشنبه با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در محوطه مجموعه فرهنگی هنری ثامن الائمه این شهر آغاز شد.

آیین آغاز عملیات اجرایی نخستین پلاتوی نمایش آبادان با حضور علی مراد خانی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرتضی نعمت زاده معاون فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند، فرهاد پورغراوی علوانی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر آبادان و جمعی از هنرمندان کشوری و آبادانی همزمان با سالروز میلاد با سعادت امام زمان (عج) آغاز شد.
رئیس اداره فرهگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبادان در خصوص این طرح گفت:این پروژه فرهنگی در زمینی به مساحت 700 متر مربع و اعتبار پیش بینی شده 10 میلیارد ریال و در مدت یک سال ساخته می شود.
فرهاد پورغراوی علوانی اضافه کرد:10 میلیارد اعتبار برای ساخت این تالار از سوی معاونت فرهنگی و هنری سازمان منطقه آزاد اروند تخصیص داده شد و تجهیز آن از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می گیرد.
پورغراوی علوانی افزود:این طرح شامل سالن تئاتر پلاتو، فضای انتظار و دکوراسیون است.
وی با بیان روند پیگیری مسئولان برای اجرای این طرح، گفت:با پیگیری مستمر شورای شهر در سال گذشته به منظور تامین فضایی برای اجرای تئاتر های پلاتو برای هنرمندان شهر، اعتبار این طرح با رایزنی و همکاری شورا با وزارت ارشاد و سازمان منطقه آزاد اروند محقق شد.
تئاتر پلاتو، نمایشی است که بینندگان آن در صحنه تئاتر حضور دارند و آبادان با داشتن تئاتر های پلاتو بسیار در جشنواره ها فاقد سالن تئاتر پلاتو است.
معاون هنرری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حضور در آیین اختتامیه تئاتر ملی آزادی خرمشهر در این شهر به منطقه آزاد اروند سفر کرده است.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.