صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/09/06
 
 
دانشگاه جندی شاپور دزفول و سازمان آب و برق خوزستان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

1395/03/30
با امضای 2 تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول و سه شرکت بهره بردار شمال خوزستان از این پس تحقیقات بنیادی و کاربردی در زمینه صنعت آب و برق خوزستان در دانشگاه جندی شاپور دزفول انجام می شود.

مدیر دفتر پژوهش های کاربردی سازمان آب و برق خوزستان در حاشیه امضای تفاهم نامه کلی و اجرایی میان دانشگاه جندی شاپور دزفول و سه شرکت بهره برداری سد و نیروگاه دز و کرخه و شبکه آبیاری شمال خوزستان گفت:این تفاهم نامه حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان و همکاری دانشگاه و صنعت است.
وی از ایجاد 6 ناحیه علمی در خوزستان و امضای تقاهم نامه های مشابه با سایر این نواحی با شرکت های آب و برق خوزستان در روزهای آینده خبر داد و گفت: اولین تفاهم نامه در دزفول به امضا رسیده است و در روزهای آینده تفاهم نامه های مشابهی میان سازمان آب و برق خوزستان و سایر دانشگاه های استان خوزستان در راستای تامین نیاز علمی آموزشی و فنآوری شرکت های برقابی استان به امضا خواهد رسید.
مهرداد حیدری مدت این تفاهم نامه را 10 سال اعلام کرد و ادامه داد:در راستای این تفاهم نامه در ماه های آینده نیز قراردادهای پژوهشی تا سقف 2 میلیارد ریال اعتبار میان دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول و سه شرکت بهره بر داری سد و نیروگاه دز، سد و نیروگاه کرخه و شبکه های آبیاری و زهکشی شمال خوزستان به امضا خواهد رسید.
وی ایجاد عدالت در تحصیل و تحقیق، همکاری صنعت و دانشگاه و حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان را از اهداف این تفاهم نامه برشمرد و افزود: هم اکنون بخش زیادی از آموزش نیروهای سازمان آب و برق خوزستان توسط استادانی از تهران انجام می شود که با توجه به ظرفیت های علمی دانشگاه های خوزستان می توان این نیاز را از ظرفیت های علمی و دانشگاهی استان تامین کرد.
ریس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول نیز امضای این تفاهم نامه ها را گامی در جهت اقتصاد دانش بنیاد برشمرد و گفت: بر اساس این تفاهم نامه تمامی تحقیقات بنیادی و کاربردی در بخش صنعت آب و برق شمال خوزستان در این دانشگاه انجام می شود.
محمدرضا عصاری ادامه داد:تا سه ماه آینده قراردادهای عملیاتی میان دانشگاه و این شرکت ها آماده امضا می شود ضمن اینکه برای سرعت بخشیدن به اجرای این قراردادها دفتری در دانشگاه جندی شاپور خاص این موضوع ایجاد می شود.
وی افزود:با امضای این تفاهم نامه ها دانشگاه جندی شاپور دزفول به عنوان مرکز پژوهشی تحقیقاتی نیروگاه های برق آبی و مجموعه صنعت برقابی خوزستان تلقی می شود.
رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول با بیان اینکه این تفاهم نامه شامل 9 سرفصل مورد نیاز صنعت آب و برق خوستان است ادامه داد: بر اساس این تفاهم نامه دانشگاه با ظرفیت علمی، تحقیقاتی و آموزشی خود در رفع نیازهای سازمان آب و برق استان همکاری نزدیکی خواهد داشت.
رییس دانشگاه جندی شاپور دزفول همکاری صنعت و دانشگاه را موجب شکوفایی اقتصاد کشور دانست و گفت: این تفاهم نامه در راستای توجه به ظرفیت های داخلی، شکوفایی و خودکفایی علمی و فناوری کشور است.
وی تفاهم نامه را دارای 9 شاخه تخصصی اعلام کرد و ادامه داد: توجه به آموزش و علوم انسانی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، منابع آب ، فناوری آب یاری، کنترل، مانیتورینگ و ابزار دقیق ، تصفیه آب و تجهیزات تولید آب، ساخت و نگهداری سد، انرژی های جدید و نیروگاه های برقابی از جمله مفاد این تفاهم نامه است.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.