صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/23
 
 
آغاز بزرگترین گردهمایی آب ایران در دانشگاه صنعتی اصفهان

1395/06/06

استاندار اصفهان در این آئین با بیان این که این همایش در یکی از معتبرترین دانشگاه‌های کشور و منطقه برگزار می‌شود، ابراز امیدواری کرد: دومین همایش ملی آبیاری و زهکشی ایران به اهداف مورد نظر خود دست یابد.
وی با اشاره به موضوع آب و محیط زیست بعنوان دو چالش اصلی استان اصفهان، این کنگره را دارای اهمیت ویژه ای دانست و تصریح کرد: موضوع بحران‌ آب یک موضوع جدید و منحصر به کشور ایران نیست. راهکارهایی در سطح بین‌المللی برای مقابله و کاهش این مشکل در حال اجراست که بعضی از آنها موفق و بعضی دیگر نیز ناموفق بوده است.
رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در این آئین با تبریک به مناسبت هفته دولت، از تبدیل گفتمان علم و فناوری به گفتمان مسلط و غالب کشور ابراز خرسندی کرد و گفت: بنیان نمودن و استوار کردن همه فعالیت‌ها و تصمیم‌گیری‌های کشور بر علم و دانش، نه تنها در صحبت همه مسئولین کشور بارها و بارها تکرار می‌شود بلکه در همه اسناد بالادستی نیز به عنوان الزامات خود را نشان می‌دهد.
دکتر سید محمود مدرس هاشمی این امر را موجب افتخار و خرسندی دانشگاهیان و البته مسئولیت آفرین دانست و تصریح کرد: دانشگاه‌ها امروز موظف شده‌اند که در چاره‌ اندیشی برای حل مشکلات مهم کشور وارد صحنه شوند و خوشبختانه ما در سطح کشور و در استان اصفهان از دانشگاه‌های مطرح و بسیار مستعدی برای این مسئولیت برخوردار هستیم.
مدرس هاشمی موضوع آب را یکی از چالش‌های مهم کشورو به ویژه استان اصفهان قلمداد کرد و افزود: خوشبختانه در راستای این موضوع دانشگاه صنعتی اصفهان قدم‌های خوبی برداشته و سال‌ها قبل در دو دانشکده این دانشگاه رشته آب و آبیاری وجود داشته است.
وی تأسیس پژوهشکده آب و آبفا با همت و همکاری چهار مجموعه، سازمان آب منطقه‌ای، شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، شرکت آب و فاضلاب روستایی و اخیراً سازمان محیط زیست به صورت مشترک در دانشگاه صنعتی اصفهان را از دیگر فعالیت های مهم صورت گرفته در این راستا عنوان کرد.
مدرس هاشمی در پایان تصریح کرد: دانشگاه صنعتی اصفهان با برگزاری چنین کنگره‌هایی اعلام آمادگی می نماید که برای حل مشکلات کشور،‌ خود را مسئول می‌داند و امیدواریم با این ظرفیت و توانمندی بتوانیم در خدمت جامعه و مردم باشیم.
گفتنی است: "دومین کنگره ملی آبیاری و زهکشی ایران" شامل 16همایش مستقل علمی، 4 نشست تخصصی، نمایشگاه های فنی و صنعتی آب، کارگاه های علمی- اجرایی- حرفه ای و جشنواره فرهنگی هنری رسانه ای آب، با همکاری انجمن آبیاری و زهکشی وکمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران و کمیته منطقه ای آبیاری و زهکشی زاینده رود و با حمایت استانداری اصفهان، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو و شهرداری اصفهان و با مشارکت بیش از 20 مرکز علمی و دانشگاهی تا 4 شهریور در دانشگاه صنعتی اصفهان برپا می باشد.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.