صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/09/06
 
 
زنگ آغاز بیست و هشتمین جشنواره تئاتر خوزستان 25 شهریور به صدا درمی آید

1395/06/27
مسئول برگزاری بیست و هشتمین جشنواره تئاتر خوزستان گفت: بیست و هشتمین جشنواره تئاتر خوزستان به صورت متمرکز از 25 شهریور به مدت پنج روز در سه تالار اهواز برگزار می شود.

حسین محمدی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا درباره این جشنواره اظهارکرد:پنجشنبه آغاز رسمی جشنواره در سه تالار آیینه ، آفتاب و پلاتو استاد حیاتی در اهواز است و زنگ آغاز آن توسط هنرمندان تئاتر پیشکسوت خوزستانی در تالار آفتاب به صدا درمی آید.
وی افزود: در مرحله نخست فراخوان جشنواره 44 اثر به صورت لوح فشرده به دبیرخانه جشنواره رسید و هیات بازبینی متشکل از مهرداد بهراد، آرش سهرابی و سیاوش طیب طاهر آنها را بررسی کردند که از بین آنها 12 اثر به مرحله دوم راه یافت.
مسئول برگزاری بیست و هشتمین جشنواره تئاتر خوزستان توضیح داد: در مرحله دوم بازبینی نیز 9اثر شامل سه نمایش از اهواز، 2 نمایش از بهبهان، یک نمایش از دزفول، یک نمایش از بندرامام خمینی(ره)، یک نمایش از خرمشهر و یک نمایش از آبادان به مرحله پایانی جشنواره رسیدند.
وی گفت: با توجه به اینکه برگزاری نیمه متمرکز این جشنواره در پارسال نتیجه خوبی نداشت، امسال جشنواره به صورت متمرکز در اهواز برگزار می شود.
محمدی افزود: پارسال جشنواره توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد اما امسال این اداره کل به هنرمندان تئاتر خوزستان اعتماد کرد و آن را به هنرمندان سپرده است.

*** جدول پخش نمایش ها در بیست و هشتمین جشنواره تئاتر خوزستان
پنجشنبه 25 شهریور 95 در نخستین روز این جشنواره نمایش 'سیاه و سفید' به نویسندگی حسین پاکدل و کارگردانی محمد نادرپور از دزفول ساعت 18 در پلاتو استاد حیاتی و نمایش 'گرای صفر درجه، نیم درجه به سمت خدا' به نویسندگی و کارگردانی سیدمنصور ناصری از اهواز ساعت 19:30 در تالار آفتاب اجرا می شود.
در دومین روز از جشنواره نیز نمایش 'پای عشق' به نویسندگی و کارگردانی ندا اعتمادی کیا از آبادان ساعت 16 در تالار آیینه، نمایش ' فینیش' به نویسندگی و کارگردانی فواد رابحی از خرمشهر ساعت 18در پلاتو استاد حیاتی و نمایش 'پسر عموها' به نویسندگی عبدالرضا سواعدی و کارگردانی امیر زبیدی از بندر امام خمینی(ره) ساعت 19:30 به صحنه می رود.
همچنین شنبه 27 شهریور 2 نمایش 'مثل سرب، مثل ستاره' به نویسندگی حمیدرضا بیدخام و کارگردانی سیداسماعیل سخایی از بهبهان و نمایش 'سرنوشت نا به هنگام زنی که مدام می خندید' به نویسندگی و کارگردانی سیاوش عالی پور از اهواز اجرا می شود.
در چهارمین روز این جشنواره نیز نمایش 'لوتوس خواران' به نویسندگی محمدرضا حق رو و احسان ایمانی زاده و کارگردانی یاسین پارسامنش از بهبهان ساعت 16 در تالار آیینه و نمایش 'اسپرسو' به نویسندگی ایوب بختیاری و نبراس میرابیان و کارگردانی ایوب بختیاری از اهواز ساعت 18 در پلاتو استاد حیاتی به اجرا درمی آید.
آیین پایانی و پنجمین روز این جشنواره 29 شهریور 95 ساعت 18در تالار نفت اهواز برگزار می شود.
همچنین در همه روزهای جشنواره کارگاه های آموزشی ساعت 10 در پلاتو استاد لاریان و جلسات نقد و بررسی ساعت 22 در کافه تئاتر برگزار می شود.
داوری بیست و هشتمین جشنواره تئاتر خوزستان را آرش دادگر، مهران امام بخش و وحید لک بر عهده دارند و کارشناسی جلسات نقد و بررسی این دوره از جشنواره را محمد شعله سردی انجام می دهد.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.