صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/09/06
 
 
افتتاح 2 طرح فرهنگی مذهبی در دزفول

1395/06/31
مسجد محمد رسول الله(ص) دانشگاه علوم پزشکی و مجتمع رضویه مدرسه علمیه آیت الله قاضی دزفول به مناسبت عید غدیر به بهره برداری رسید.

همزمان با فرارسیدن عید باسعادت غدیر خم روز دوشنبه مسجد محمدرسول الله(ص) دانشگاه علوم پزشکی دزفول به مساحت 600 مترمربع و 20 میلیارد ریال اعتبار همچنین مجتمع رضویه به مساحت 420 مترمربع شامل 10 کلاس درس الحاقی به مدرسه علمیه آیت الله قاضی این شهر با حضور آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان افتتاح شدند.
با افتتاح مجتمع رضویه و افزوده شدن 10 کلاس درس به ظرفیت حوزه علمیه آیت الله قاضی دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهر بخشی از کمبود فضای آموزشی این حوزه علمیه برطرف شد.
حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی امام جمعه دزفول با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 40 مجوز عمامه گذاری برای طلاب دزفول صادر شده است افزود: با وجود اقدام مهمی که در سالهای گذشته برای فعال کردن حوزه های علمیه شهرستان دزفول صورت گرفته رسیدن به جایگاه علمی پیشین شهرستان دزفول در علوم دینی نیازمند توجه بیشتر مسئولان استان و شهرستان است.
مدیر حوزه علمیه آیت الله قاضی دزفولی نیز با بیان اینکه بیش از 200طلبه در چهار سطح در مدرسه علمیه آیت الله قاضی دزفول مشغول به تحصیل اند گفت: روزانه بیش از 70 کرسی درس در 10 پایه به صورت همزمان در این حوزه علمیه علوم دینی تدریس می شود.
حجت الاسلام منصور کیانی ادامه داد: حوزه علمیه دزفول با تولید بیش از 140 مقاله کیفی، چاپ 2 نشریه عمومی و تخصصی در حوزه علمی و فرهنگی در بین حوزه های علیمه خوزستان رتبه نخست استان در حوزه پژوهش علوم دینی را به خود اختصاص داده است.
مدیر مدرسه علمیه آیت الله قاضی دزفولی توجه به حفظ قرآن در بین طلاب در دزفول را از جمله دیگر شاخص های این حوزه اعلام کرد و گفت: بیش از 5 نفر از طلاب حوزه علمیه آیت الله قاضی دزفول حافظ کل قرآن بوده و 15 نفر دیگر نیز در حال طی کردن مراحل حفظ کل قرآن هستند.
حجت الاسلام کیانی با یادآوری پیشینه علمی حوزه های علمیه دزفول در گذشته اظهار کرد: دزفول با وجود حوزه های علمی متعدد و فعال و وجود علما و مجتهدان برجسته دارای مکتب فقهی و اصول اختصاصی بوده به طوریکه بسیاری از مجتهدان صاحب نظریه مشهور جهان اسلام مانند شیخ مرتضی انصاری در این شهر پرورش یافته اند.
وی جایگاه خوزستان در احداث و ابقای اجتهاد در جهان تشیع را بی نظیر خواند و گفت: علما و مجتهدان بزرگی از این استان به جهان تشیع معرفی شده که نام آوران تاریخ اسلام هستند.
همچنین با حضور آیت الله جزایری و حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی امام جمعه دزفول پایگاه بهداشتی درمانی در مصلای امام علی(ع) دزفول به بهره برداری رسید.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.