صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/09/06
 
 
برگزاری همایش هنری به مناسبت هفته دفاع مقدس در اندیمشک

1395/07/03
نخستین همایش هنری با عنوان ستارگان خاک ویژه بزرگداشت هفته دفاع مقدس در اندیمشک آغاز شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اندیمشک پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت:در این همایش که از نخستین روز از هفته دفاع مقدس در اندیمشک آغاز شده گروه های نمایش از شهرهای مختلف استان خوزستان آثار خود را سه زبان فارسی ، انگلیسی و عربی به روی صحنه می برند.
علی بازگیر نمایشنامه خوانی را از دیگر بخش های این همایش عنوان کرد و افزود:این همایش برای نخستین بار به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری بسیج هنرمندان شهرستان اندیمشک برگزار شده و تا چهارم مهرماه ادامه دارد.
وی اظهار کرد:در مدت برگزاری همایش ستارگان خاک آثار نمایشی از گروه های نمایش شهرهای سوسنگرد ، شوش ، دزفول و اندیمشک در پلاتوی تالار هنر این شهر به روی صحنه می روند.
بازگیر گفت:در نخستین شب از اجرای این برنامه نمایشنامه خاک سبز نوشته حسین فدایی حسین به کارگردانی آرش کرم الهی از دزفول به روی صحنه رفت همچنین نمایش خیابان کوچه خانه نوشته مهدی آشوغ به کارگردانی امین پورمند اجرا شد.
پنجشنبه شب نیز نمایش شرجی نوشته و کارگردانی رضا حویزاوی از سوسنگرد به زبان عربی اجرا می شود.
نمایشنامه بعضی از مردها سرباز بدنیا می آیند به نویسندگی و کارگردانی مهدی آشوغ ، نمایشنامه (father and son) از محمد کیخا نیز به زبان انگلیسی به روی صحنه می رود.
نمایشنامه ' میوه های بهشتی ' از محمود بالویی از شوش ،
نمایشنامه 'عتیقه' نوشته پژمان شاهوردی و کارگردانی میلاد بیگ پوریان ، نمایشنامه 'جنگ که تمام شد بیدارم کن' به نویسندگی و کارگردانی امیر خردمند از دزفول ، نمایشنامه 'قصه شبنمی که چشم می بست و آغوش می گشود' نوشته امیررضا کوهستانی و کارگردانی امین پورمند از دیگر نمایشنامه هایی است که در مدت برگزاری همایش ستارگان خاک در اندیمشک اجرا می شوند.
همچنین نمایشنامه 'لطفا پوکه هایم را پس بدهید' به نویسندگی و کارگردانی مهدی آشوغ و نمایشنامه 'به موازات ' نوشته امین آبان و کارگردانی امین پورمند ، نمایشنامه 'ربابه در رباب 'نوشته و کارگردان بهروز وفایی و نمایشنامه ' گلزخم ' نوشته سید صادق فاضلی دیگر اجرای های این همایش هنری می باشند.
بازگیر اجرای برنامه های شعرخوانی و داستان خوانی با موضوع دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، برگزاری نشست و اجرای برنامه خاطره گویی با دعوت از رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس همچنین مدافعان حرم و تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم اندیمشک از دیگر برنامه های پیش بینی شده این ویژه برنامه در هفته دفاع مقدس عنوان کرد.
گفتنی است این ویژه برنامه در قالب بسته فرهنگی ، هنری با کمک دفتر انجمن هنرهای نمایش این شهرستان برگزار می شود.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.