صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/09/06
 
 
مقالات و پژوهش های حوزه امنیت اجتماعی کاربردی می شوند

1395/07/04
رییس دفتر تحقیقات کاربردی فرمانده انتظامی خوزستان گفت: در راستای تحقق نظم و آرامش و امنیت برای جامعه از دانشجویان و نخبگان می خواهیم مقالات و پژوهش های خود را برای کاربردی شدن به ما ارایه بدهند.

سرهنگ دوم حکیم عبدالهی روز شنبه در نشستی که در این باره در دفتر تحقیقات کاربردی نیروی انتظامی خوزستان برگزار شد افزود: اهداف این دفتر در راستای تحقق نظم و آرامش و امنیت برای جامعه است و این نظم و امنیت از طریق روش های دانش پژوهی برای نیل به برداشتن آسیب ها یا کاهش آنها در جامعه میسر می شود.
وی افزود: در نیروی انتظامی و این دفتر، دو موضوع مطالعتی شامل حوزه مطالعاتی ویژه و حوزه مطالعاتی عمومی را در دستور کار داریم که موارد و موضوعات مختلفی را در برمی گیرد.
رییس دفتر تحقیقات کاربردی فرمانده انتظامی خوزستان ادامه داد: این دو حوزه شامل طرح های پژوهشی و مقالات علمی است که قرار است آنها را کاربری کنیم و چه بسا به صورت طرح پژوهشی و یا فصل نامه به چاپ برسند.
وی بیان کرد: علاقه مندان می توانند در حوزه مطالعاتی ویژه به موضوعاتی مانند عوامل و نهاد های تاثیرگذار بر ورزش و نشاط اجتماعی، نظم و امنیت، نقش سازمان ها در ایجاد نشاط اجتماعی، نقش ورزش بانوان، محلات و اوقات فراغت جوانان با رویکرد نشاط اجتماعی و امنیت، اثرات شرایط جغرافیایی و مکانی در نشاط اجتماعی، استاندارهای ملی تندرستی و سلامت، آینده پژوهی در حوزه ورزش و نشاط اجتماعی و راهبرهای آن با رویکرد نظم و امنیت و نقش مبانی دینی در ارتقای نظم و امنیت به پژوهش بپردازند.
عبدالهی تاکید کرد: دانشجویان می توانند در این زمینه ها طرح و مقاله ارایه بدهند چرا که اگر بتوانند در این حوزه‎ها درباره طرح مطالعاتی پروپزالی (طرح پیشنهادی) بدهند مقاله آنها منتشر می شود و کسر خدمت برای مشمولان در نظر گرفته می شود.
وی با اشاره به نزدیک شدن به هفته نیروی انتظامی ( 9 تا 15مهر) گفت: رویکرد پلیس امروز از برخورد انتظامی به جامعه محوری و بهره گیری از دانش علمی تبدیل شده است و در این زمینه نقش چهره های دانشگاهی و نخبگان علمی از اهمیت بیشتری برخوردار است.
وی بیان کرد: امروز دانشگاه پشتوانه خوبی در زمینه کمک به برقراری نظم و امنیت است و فراگیری دانش و تحقیقات و پژوهش در حوزه امنیت موجب ارتقای ارایه خدمات به مردم می شود و ارتقای امنیت اجتماعی مستلزم استفاده از ظرفیت دانشگاه ها، مراکز علمی، مراکز آموزشی و مراکز تولید علم و دانش است.
وی خاطرنشان کرد: پلیس اصل پیشگیری را در دستور کار قرار داده و علاوه بر خدمات رسانی به شهروندان، قصد دارد برنامه های علمی و تخصصی را با حضور اساتید و کارشناسان در سطح دانشگاه ها، مدارس، و حوزه علمیه برگزار کند.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.