دومین جشنواره نوجوان خوارزمی در خوزستان آغاز به کار کرد

1395/03/18
دومین مرحله استانی جشنواره نوجوان خوارزمی دوشنبه با حضور 680 دانش آموز از استان خوزستان در اهواز آغاز به کار کرد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل اموزش و پرورش استان خوزستان دوشنبه در آئین برگزاری جشنواره نوجوان خوارزمی در محل دبیرستان دوره اول شهدای حفاری ناحیه دو اهواز بیان کرد: دومین دوره مسابقات جشنواره خوارزمی استان خوزستان با حضور 680 دانش آموز راه یافته به مرحله استانی تا 18 خرداد ماه ادامه دارد.
جمشید کمایی گفت: این مسابقات با هدف ارتقای دانش، مهارت و نگرش دانش آموزان در زمینه پژوهش و شیوه کشف خلاقانه مسائل،فرصت آفرینی برای رشد و شکوفایی استعدادها و خلاقیت های دانش آموزان،کیفیت بخشی به فرآیند یادگیری،کاربردی کردن دانش و ارتباط دادن آن با نیازهای جامعه و موقعیت های زندگی و تنوع بخشی به محیط های یادگیری در حال انجام است.
وی افزود: این جشنواره در شش محور پژوهش،دست سازه ها، زبان و ادبیات فارسی، مسابقات آزمایشگاهی، زبان و کارآفرینی برگزار می شود.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان در ادامه اضافه کرد:در هر محور یک نفر از استان به عنوان نفر برگزیده به مرحله کشوری که در نیمه دوم مرداد ماه امسال در مشهد مقدس برگزار می شود اعزام خواهند شد.
کمایی عنوان کرد: این مسابقات در سال گذشته با مشارکت 29 درصدی دانش آموزان خوزستانی در سطح استان برگزار شد و امسال دانش آموزان خوزستان در این جشنواره مشارکت 67 درصدی داشتند.کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقيقات سازمان صدا و سيما است.